Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Futbalová jar 2012 v Krajnom

Futbalová jar 2012 v Krajnom začala v plnej paráde sobotu 21.apríla. Dopoludnia stretli sa funkcionári výboru TJ Slovan Krajné spolu s ďalšími členmi a priaznivcami futbalu, aby spoločne prerokovali a každý podľa svojich možností, hlavne schopností, prispel v príprave na nedeľné zápasy. Pretože sobotné rokovanie bolo plánované na celý deň, museli organizátori zabezpečiť stravovanie pre všetkých členov a sympatizantov klubu. Túto úlohu prevzali na seba rodinné a príbuzenské kolektívy, podobne ako v minulom roku. Na poludnie začal sa zapĺňať Obecný športový areál v Krajnom ďalšími členmi a pozvanými hosťami, aby sa aj oni zapojili do diskusií, ako ďalej s našim futbalom. Samozrejme, že v pracovných skupinách a komisiách prerokovali sa aj iné oblasti života. Najviac úloh riešila posledná komisia už vo večerných hodinách (foto 1 – 9).
V nedeľu dopoludnia na ihrisku odohral sa futbalový zápas starších žiakov, 17. kolo Majstrovstiev oblasti, s Trenčianskou Turnou (4.v tabuľke). Jarné kolo začalo sa hrať 1.apríla, po troch tohoročných zápasoch sú žiaci na 7. mieste tabuľky. V prvom polčase sme viedli gólom Tomáša Tomku, ale potom pánmi na ihrisku boli hostia, dali dva góly domácim. Podobne aj v druhom polčase, dva góly hostí zmiernil Zdeno Suchánek na výsledný stav 2:4. Herne, aj tabuľkovo boli hostia lepší. Pretože chlapci vydali zo seba veľa energie, po zápase ju doplnili vo forme dobrej sobotnej kapustnice. Na druhý deň je lepšia, zaslúžili si aj dupľu, hoci prehrali, ale s veľmi dobrým súperom.
Hvizd rozhodcovskej píšťalky o 16. hodine otvoril prvý jarný zápas, 10. kolo dospelých III. TRIEDY JUH, futbalovej súťaže 2011-2012. Súperom našej zostavy boli hráči TJ Družstevník Jablonka, ktorí sa v jesennej časti prebojovali na tretie miesto tabuľky. V závere prvého polčasu strelou Macháča pod brvno hostí sme sa ujali vedenia. Počas prestávky medzi polčasmi predviedli hostia na ihrisku svojho malého, rýchleho útočníka, v neprekonateľnej forme. Kto ho videl, žasol, ostatným musí stačiť krátke video. Úspešne premenený pokutový kop v šestnástke Michalíka, 10 minút pred koncom druhého polčasu, potvrdil tri body domácim. Zápas skončil 2:0, prebehol férovo, aj keď medzi divákmi na jednej, alebo druhej strane občas prepukli silnejšie emócie. Fanúškovia videli dobrý futbalový zápas, boli šťastní z výhry našich hráčov, ktorí dostali na doplnenie síl dobrú večeru zo sobotného rokovania.
Mnohým čitateľom možno bude sa zdať nadpis suchý, nevýstižný pre danú udalosť. Bulvárne noviny by dali: Futbalovým zápasom predchádzala smrť, Krv tiekla pred futbalovými zápasmi a podobné nezmysly. Nech je ako je, počasie bolo ústretové, návštevnosť po obede bola veľmi dobrá.
Nakoniec výbor TJ veľmi ďakuje minuloročnému sponzorovi, ktorý pri takejto príležitosti na konci apríla 2011 prispel darom mínus 48€, za čo sú mu všetci nesmierne vďační. Ak by chcel príjmový doklad osobne vidieť, vďačne mu ho ukážu. Nie je sám, kto má o šport záujem, nie tak ani o šport, ale o vnútorné priestory budovy. Aj týmto „priaznivcom športu“ veľmi ďakujú.
Rozpis jarnej časti oblastnej futbalovej súťaže Trenčín ročník 2011-2012 (PDF)