krajne.sk | Informačný portál obce

MENU OBEC

XIV. ročník stolnotenisového turnaja v Krajnom

Pred pätnástimi rokmi realizovali nápad usporiadať Veľkonočný turnaj v stolnom tenise učitelia telesnej výchovy, Milan Medveď a Ján Figura, na Základnej škole v Krajnom. Na Zelený štvrtok pozvali do školy bývalých žiakov, dobrých hráčov pingpongu, priateľov z blízkych okolitých miest, s ktorými sa stretávali na turnajoch u nich. Z dostupného archívu však zisťujem, že piaty ročník bol v piatok 29.3.2002 (vo štvrtok bol Deň učiteľov) a plánovaný 12. ročník sa neodohral v roku 2009. Preto že škola bola v generálnej rekonštrukcii a telocvičňa slúžila stavbárom ako skladište, turnaj sa o rok oneskoril, uskutočnil sa tradične pred Veľkou nocou (Zelený štvrtok) 1.apríla 2010, vo vynovenej telocvični školy. Tak ako v minulých rokoch, aj teraz na turnaji sa aktívne zúčastnil športový redaktor Martin Šeďo a turnaj podporil Anton Hamran generálny sekretár SSTZ. V predchádzajúcich rokoch zúčastňovali sa turnajov ďalší významní hráči a hostia Marián Šereda, Alexander Cibula, Mário Porubec a rad ďalších nadšencov pre tento šport. Základ turnaja vždy tvorili hráči okolitých stolnotenisových klubov a niekoľko domácich hráčov. Najviac hráčov býva zo Starej Turej, potom z Myjavy, niektorí prídu raz, dvakrát, mnohí súťažia skoro každoročne od začiatku, ako Ján Dvoran, Miroslav Hargaš a od piateho ročníka aj desiatka ďalších hráčov.
Štrnásteho ročníka stolnotenisového turnaja, ktorý bol 5.4.2012, zúčastnili sa traja členovia stolnotenisového klubu TJ Krajné v kategórii Amatéri, dvaja v kategórii Šikovní hráči. Na turnaj v troch kategóriach nastúpilo 22 hráčov. V tomto roku bola kategória „Dievčence“ oproti minulým rokom slabšie zastúpená, iba tri hráčky. Hoci sa hralo na štyroch stoloch od poobedia, posledné stretnutia končili večer. Po vyraďovacích bojoch postupne prebojovali sa v kategórii Šikovní hráči na 1.miesto Miroslav Hargaš, 2. miesto Michal Dedík a 3. miesto Marek Horák. V kategórii Amatéri osadil 1. miesto Matúš Ušiak, 2. miesto Miroslav Klasovitý a 3. miesto Andrej Škodáček. V kategórii Dievčence obsadila 1. miesto Lenka Medová , 2 miesto Anna Maronová, a 3. miesto Danka Marková. Najlepším hráčom odovzdal ceny riaditeľ školy Milan Medveď a starosta obce Vladislav Šuster. Keďže žiaci školy mali prázdniny, ktorí mali záujem, mohli sa dopoludnia zúčastniť žiackeho turnaja. Po tomto turnaji stretli sa v sobotu 7.4.2012 na tréningu, súťaži už všetci členovia domáceho stolnotenisového oddielu.
Stolný tenis má v našej obci už dlhú tradíciu, hlavne v škole venovali pozornosť žiakom, ktorí mali záujem o tento šport. Tí potom neskoršie vytvárali skupiny amatérov, nadšencov, ktorí si v období vonku nepriaznivého počasia chodili zahrať. O športovom zápolení v rámci okresu pred 60. rokmi vyberám doklad z kroniky: Kronika obce Krajné - kronikár Ján Gabriž str.112, rok 1952
Stolnotenisový turnaj na Myjave – účasť Krajnancov.
Dňa 29.marca poriadal OVS na Myjave v telocvični Domova mládeže stolnotenisový turnaj jednotlivcov o majstrov okresu. Z Krajného štartovala skupina 10 stolných tenistov. V tejto súťaži najlepšie sa umiestnily ženy Sokola Krajné, ktoré obsadily v svojej skupine všetky tri prvé miesta a to:
1.Edita Trebatická
2. Mária Kuraňová
3. Zita Jošticová, všetko učiteľky na strednej škole.
Z dorastencov do finálovej skupiny prebojovali sa:
Jar. Hajtún
Vlado Turan
Štefan Kostelný č.58, ktorý obsadil druhé miesto a tak sa prebojoval tiež do krajského kola.