#
#
#
#

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Podpis partnerskej zmluvy s Chrlicami

A už je to tu!

Naše priateľstvo je spečetené, podpísané, skrátka už aj oficiálne. Pýtate sa aké? Nuž medzi obcou Krajné a časťou Brna - Chrlicami. Všetko sa to udialo cez "burčákové hody". Ale po poriadku.
16.septembra 2006 sa do Chrlíc vybrala delegácia našej obce na čele so starostom Ing.Vladislavom Šustrom. Jeho úlohou bolo podpísať zmluvu o spolupráci medzi oboma obcami. Celého podujatia sa zúčastnili aj poslanci OZ a súbor Krajňanec.
Tradične sa o nás v Chrliciach starali pán starosta Ing. Vladimír Kučera a pracovníci radnice. Zahambiť sa však nedali ani "radní" z Chrlíc.

 

Celý akt podpisu našej ďalšej spolupráce sa konal 16. septembra na mestskej radnici. Zúčastnili sa ho zástupcovia oboch podpisujúcich strán, zástupca mesta Brno a delegácia družobného rakúskeho mesta Laa.
Po podpise zmluvy o spolupráci sme podporili aspoň svojou účasťou vystúpenie nášho súboru. Bol posledným číslom hodového programu. Tanečníci i hudobníci sa veru nedali zahambiť. Aj večerná zábava sa niesla vo víre tanca.
Celý deň bol rušný, pestrý,veselý. Čo ma ale najviac dojalo,bolo vystúpenie našich súborákov v ústave pre slepcov a telesne postihnutých. Na veľkom dvore sedeli klienti - nevidiaci, ale počujúci. Bolo zaujímavé sledovať ich tváre. Napriek tomu, že ich nebolo veľa, naši mladí tancovali ako pre tisícové publikum. Bolo to krásne a dojímavé.
V nedeľu pri odchode z Chrlíc sme sa lúčili už so starými známymi. Patrí im poďakovanie za ich starostlivosť i prehlbujúce sa priateľstvo.

Danka Marková


Vytvorené: 14. 6. 2016
Posledná aktualizácia: 14. 6. 2016 13:59
Autor: